Makaleler » Hacamat » Hacamat'ın Tıptaki Etkisi

Hacamat'ın Tıptaki Etkisi

Tıpta Hacamat'ın Etkisi


Hacamat ilk çağlardan beri kullanıldığı bilinen bir tedavi metodudur. Dünyanın hemen her yerinde tıbbi amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hacamat birçok ülkede bir bilim dalı olarak kabul edilmiş ve üniversitelerde bu konuda bölümler açılmıştır.

 


Üniversitelerdeki bu çalışmalar hacamat'ın faydalarının belirlenmesinde büyük katkı sağlamıştır. Bu işin uzamanı olan doktorlar hacamatla hangi hastalığın nasıl tedavi edilebileceğini bilmekte ve uygulamaktadırlar.


Ülkemizde doktorların yıllarca karşı çıktıkları hacamat zaman içerisinde kendisini ispatlamış ve hastanelerdeki yerini almıştır. Hala doktorların bir kısmı hacamat'ın tıbbi etkisini kabul etmemektedirler. Fakat hacamatın faydasını anlayıp anlatan doktorların çoğalması ve hacamat yaptıranların gördükleri faydaları anlatmaları sebebiyle bu doktorlar artık eskisi gibi hacamat uygulamasına karşı çıkamamaktadırlar.


Maalesef ülkemizde hala hacamat tıbbi açıdan bilinçli bir tedavi metodu olarak kullanılmamaktadır. Doktorlar henüz hangi hastalıklara hacamat'ın ne kadar fayda vereceği hususunda yeterli bilgi sahibi değillerdir.


Zaman içerisinde hacamat yapan doktorlar bu alanda uzmanlaştıkça ülkemizde hacamat reçete ile uygulanacak boyuta gelecektir.
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5